یخچال ها و فریزر ها

یخچال های پرده هوا

یخچال-پرده-هوا

از چیستی یخچال پرده هوا تا کاربرد و استفاده از آن در افزایش درآمد

خرید و استفاده از انواع تکنولوژی‌های روز دنیا می‌تواند به شما کمک کند تا مزایای بهتری را برای فروشگاه خود به ارمغان آورید. هر فروشگاه و شرکتی که داشته باشید، هرروزه تکنولوژی‌های جدیدی برای استفاده از آن وجود دارند. در فروشگاه‌های دارای مواد غذایی و انواع سوپرمارکت‌های مختلف محصولات غذایی بسیاری وجود دارند.

به منظور نگهداری از محصولات غذایی، لازم است تا از یخچال در فروشگاه خود استفاده کنید. انواع یخچال پرده هوا به عنوان یکی از جدیدترین انواع یخچال در دنیای فروشگاهی مزایای خاص خود را دارد. این محصول که با ورود خود به بازار، مزایای زیادی را به همراه داشت، توانست تا محبوبیت خوبی را در مدت زمانی کوتاه به دست آورد. محبوبیتی که با خواندن این مقاله و همراهی با ما در ادامه می‌توانید به مهم‌ترین نکات آن دست پیدا کنید و اطلاعات دقیق و کاملی را درباره آن به دست آورید.

چیستی یخچال پرده هوا و ورود آن به بازار دنیای امروزی

در اولین قدم برای آشنایی با یخچال پرده هوا، لازم است تا نسبت به چیستی آن آگاه شوید. اگر در طی سال‌های اخیر به تغییرات مغازه‌ها و فروشگاه‌های دارای یخچال توجه کرده باشید، حتما متوجه حضور یخچال‌هایی بزرگ و بدون درب شده‌اید. این یخچال‌ها که با دیگر یخچال‌های قدیمی کمی متفاوت است، به گونه دیگری نیز فعالیت می‌کنند.


استفاده از این یخچال‌ها که با نام یخچال پرده هوا شهرت دارند، بسیار ساده و راحت است. به این وسیله نیازی به باز کردن درب یخچال برای استفاده و بیرون آوردن محصولات وجود ندارد. در واقع یخچال‌های پرده هوا، گونه‌ای از یخچال هستند که بدون درب، فعالیت خود و گردش هوا را انجام می‌دهند. اگر به دنبال چیستی و چگونگی انجام چرخش هوا در این یخچال‌ها هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

استفاده از یخچال پرده هوا در فروشگاه‌های مختلف.

 

چگونگی عملکرد و فعالیت یخچال پرده هوا برای خنک کردن محصولات

برای آن که یخچال پرده هوا بتواند سرما را برای محصولات خود به وجود آورد، لازم است تا به شکلی متفاوت با دیگر یخچال‌های قدیمی فعالیت کند. در واقع در این یخچال‌ها به منظور چرخش هوا، شکل دیگری از عملکرد موتور یخچال وجود دارد.

در این سیستم از یخچال، برای گردش هوا فن‌هایی در یخچال قرار داده شده است. فن‌هایی که به 

 وسیله مکش آن‌ها هوا در سیستم یخچال به چرخش درمی‌آید. با ورود هوای یخچال به داخل فن‌های قرار داده شده در سیستم یخچال، این هوا از اپراتور سردخانه عبور می‌کند. به این ترتیب هوای ورود یافته به سیستم یخچال، خنک شده و دوباره از طریق دهانه فن به بیرون از سیستم یخچال منتقل می‌شود. تکرار این مسیر سبب می‌شود تا هوای سرد در این یخچال به راحتی به جریان افتد. از همین رو در صورتی که نگران چرخش هوا در این یخچال‌ها هستید، باید بدانید که چرخش هوا در این مدل از یخچال نیز به خوبی و با دقت کاملی انجام می‌شود.

یخچال-پرده-هوا

انواع مختلف یخچال پرده هوای فروشگاهی موجود در بازار

به صورت کلی می‌توان انواع مختلفی را برای یخچال‌های فروشگاهی قائل بود. براساس نوع موتور یخچال یا شکل ظاهری، می‌تون انواع یخچال فروشگاهی را تقسیم بندی کرد. اگر به دنبال خرید یخچال پرده هوا هستید، دانستن این تقسیم بندی به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

از نظر شکل ظاهری، یخچال فروشگاهی به دو دسته ایستاده و خوابیده تقسیم می‎شود. این دو دسته از یخچال پرده هوا، هرکدام مزایا و ویژگی‌های خاص خود را دارند. یخچال‌های ایستاده به خوبی تمامی محصولات را نشان می‌دهند. این در حالی است که ممکن است دسترسی به تمامی محصولات برای افراد کوتاه قد کمی سخت باشد. در یخچال‌های خوابیده پرده هوا، تمامی محصولات بر داخل یخچال قرار دارند. به این ترتیب، محصولات به روی هم قرار داده شده و ممکن است مشاهده تمامی محصولات در کنار یکدیگر سخت باشد.

یخچال پرده هوای سبز اوگور
یخچال-پرده-هوا-3

انواع مختلف و متنوع یخچال پرده هوا برای استفاده

علاوه بر این، انواع یخچال پرده هوا از نظر موتور استفاده شونده نیز دو دسته دارند. موتور سر خود و دارای موتورخانه مرکزی بودن برای یخچال پرده هوا، دو نوع موتور مختلف است. یخچال‌های دارای موتور سرخود، معمولا اندازه و فضای کمتری را دارند و برای محیط‌های کوچکتر مناسب هستند. همان‌طور که مشخص است، موتور این یخچال‌ها بر روی پشت آن‌ها نصب می‌شود.

این در حالی است که یخچال پرده هوا با موتورخانه مرکزی، فضای بیشتری را برای نگهداری محصولات دارد. این یخچال‌ها با استفاده از انواع کمپرسور مختلف و کندانسور و اپراتور به کار رفته، تنوع بیشتری را دارند. از همین رو با تنوع قیمت بیشتری نیز روبه‌رو هستند

مزیت استفاده از یخچال پرده هوا برای فروش بهتر محصولات

زمانی که به دنبال خرید یک محصول هستید، مزایای آن اصلی‌ترین و مهم‌ترین برای خرید محصول محسوب می‌شوند. یخچال پرده هوا نیز مانند هر یخچال و محصول دیگری مزایای خاص خود را دارد. این محصول با نمایش خوب محصولات در داخل خود و عدم نیاز به باز و بسته کردن درب یخچال، سبب شده است تا استفاده از آن برای مشتری راحت‌تر باشد. به این ترتیب زمان انتخاب و سرعت استفاده از یخچال نیز افزایش پیدا کرد. این موضوع خرید راحت‌تری را برای مشتری به ارمغان می‌آورد. خریدی که می‌تواند در کنار خود، زیبایی را نیز به فروشگاه هدیه کند.

در نظر گرفتن تمامی این موارد در کنار هزینه مناسب برای نگهداری و استفاده از یخچال پرده هوا سبب شده است تا بسیاری از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های امروزی از این نوع یخچال و فریزر استفاده کنند.به این ترتیب سرما را برای محصولات خود به ارمغان آورند و آن‌ها را در دمای مناسبی نگه دارند.

زیبایی فروشگاه به وسیله استفاده از یخچال پرده هوا

جمع بندی پایانی مقاله

اگر به دنبال خرید و استفاده از یخچال پرده هوا هستید، باید بدانید که این محصول چه ویژگی‌هایی را دارد. یخچال پرده هوا موضوع اصلی این مقاله بود. موضوعی که به شما کمک کند تا بتوانید با آشنایی با آن، انتخاب خوبی را برای خرید خود داشته باشید. با بیان اصلی‌ترین ویژگی‌ها و مزایای استفاده از یخچال پرده هوا، سعی کردیم تا مهم‌ترین موضوعات را در این باره برای شما بیان کنیم. موضوعاتی مانند انواع یخچال پرده گرفته تا مزیت استفاده از آن برای یک فروشگاه و سوپرمارکت برخی از این موارد بودند. مواردی که امید است برای شما کاربردی بوده و بتواند اطلاعات دقیق و کاملی را در اختیار شما قرار دهد.

یخچال پرده هوا

نوشته های مشابه