مشخصات فنی

کمپرسور یخچال

بلاگ کمپرسور

کمپرسور یخچال یکی از چهار جزء اصلی است که باعث کارکرد یخچال ها می شود.

کمپرسور یخچال , هم یک موتور و هم یک پمپ است که مبرد را در سیستم حرکت می دهد. سنسورهای دما به کمپرسور سیگنال می دهند تا زمانی که دمای داخل یخچال از نقطه تنظیم شده خود بالاتر رفت، شروع به کار کند.

برای تازه نگه داشتن مواد غذایی باید دما رو در محیط اطراف پایین نگه داشت تا سرعت تولید مثل باکتری های مضر کاهش یابد. یک یخچال برای انتقال گرما از داخل به بیرون کار می کند، به همین دلیل است که اگر دست خود را در قسمت پشتی یخچال نزدیک لوله های فلزی قرار دهید احساس گرما می کنید

در یخچال های اوگور از نوعی گاز مبرد استفاده میشود که در دمای بسیار سرد به مایع تبدیل می شود.

وظیفه کمپرسور یخچال چیست ؟

وظیفه کمپرسور فشرده سازی و کنترل جریان مبرد است. کمپرسور گاز کم فشار را از اواپراتور دریافت کرده و به گاز فشار قوی تبدیل می کند. با فشرده شدن گاز و افزایش فشار، دما افزایش می یابد. همانطور که کمپرسور شروع به کار می کند، گاز مبرد سرد را به صورت مایع در حین خروج از اواپراتور به داخل می کشد.

کمپرسور گاز داغ و فشرده را از طریق سیم پیچ های فلزی بیرونی (لوله ها) در پشت یا پایین یخچال به بیرون می راند. این کویل ها اجازه می دهند گرما در هوای اطراف پخش شود. ، گاز چون تحت فشار است با سرد شدن به مایع تبدیل می شود.

گاز مایع تا زمانی که به شیر انبساط برسد به جریان خود در سیستم ادامه می دهد. دریچه مایع را از سوراخ بسیار کوچکی عبور می دهد و آن را به یک غبار بسیار سرد تبدیل می کند که با حرکت در سیم پیچ های فریزر تبخیر می شود.این بر اساس قانون دوم ترمودینامیک است: گرما از اجسام گرمتر به اجسام سردتر منتقل می شود. جسم سردتر گاز در حال تبخیر است و جسم گرمتر هوا است.یخچال ها می توانند دارای کمپرسورهایی باشند که در بالا یا پایین نصب می شوند. کمپرسورهایی که در بالا نصب می‌شوند برای مکان ها و فروشگاهی های که ممکن است با اب کار کنند و یا گرد و خاک روی زمین محل کارشون باشد بهترین است و  کمپرسورهای نصب شده در پایین برای مناطق گرم و رستوران ها و … بهترین هستند.

 

compresor02-min

کمپرسور یخچال های اوگور

 

 

در حال حاظر کمپرسور یخچال های اوگور از برند کوبیجل است , همان طور که میدانید کمپرسور کوبیجل برای شرکت   Huayi Barcelona, S.L در بارسلونا است که بخشی از گروه Huayi Compressor Co. Ltd است و این شرکت در طراحی، ساخت و فروش کمپرسورهایی برای بازار تبرید تجاری سبک تخصص دارد. این محصولات که تحت نام تجاری Cubigel Compressors (کوبیجل)  کار می کنند، توسط تولید با کیفیت اروپایی پشتیبانی می شوند.

شرکت اوگور ugur با تجربه و دانش خود همیشه به دنبال ارائه بهترین ها برای شماست .
اوگور به دنبال ارائه بهترین کیفیت و هم رنگ با سلیقه شماست .

کمپرسور اوگور
کمپرسور فریزر

نوشته های مشابه